Ustawa hazardowa oraz ustawa o podatku PIT

Słynna ustawa hazardowa oraz powiązane z nią nowelizacje wywarły przemożny wpływ na polski rynek bukmacherski oraz na funkcjonujące w kraju kasyna. Jakie były najważniejsze zmiany z perspektywy gracza?

Ograniczona ilość bukmacherów

Aktualnie usługi bukmacherskie oferować mogą jedynie przedsiębiorstwa posiadające wydawaną przez Ministerstwo Finansów licencję. Posiadając takową bukmacher jest zmuszony do oddawana na rzecz skarbu państwa 12% z generowanych dochodów. Brak licencji oznacza konsekwencje finansowe oraz blokowanie domeny internetowej bukmachera przez dostawców internetu.

Z kolei gracze za korzystanie z oferty nielicencjonowanego bukmachera lub kasyna muszę się liczyć z grzywną w wysokości do 3 200 000 tys. złotych oraz koniecznością zwrotu zarobionych pieniędzy. Ponadto w przypadku kasyn internetowych gracz korzystać może jedynie z usług Total Casino, które jest jedynym legalnym i podlegającym państwu kasynem internetowym.

Cięższy dostęp do promocji

Ustawa hazardowa znacząco ograniczyła możliwość reklamowania się przez bukmacherów. Przykładowo reklama nie może wywoływać skojarzeń z seksem, pracą, nauką, czy też sukcesem zawodowym i finansowym. Oznacza to, że dostęp do różnego rodzaju materiałów, jak i gadżetów promocyjnych, jak ciekawe kalendarze zostanie ograniczony. Kalendarz z kobietami będzie już nielegalną formą promocji.

Ustawa o podatki PIT

Ustawa hazardowa nie jest jedynym aktem prawodawczym, wywierającym wpływ na graczy. Jest nim też ustawa o podatku PIT, która wymusza na graczu opłacenie dodatkowych podatków. Między innymi za włożone w grę pieniądze (12%) oraz 10% w przypadku wygranej powyżej 2800 złotych.

Dodaj komentarz